دورویی مقامات اقلیم کردستان عراق؛ دیدار مسئول پارتی در سلیمانیه و حلبچه با عمر ایلخانی زاده سرکرده کومله

آکام نیوز: یکی از مقامات ارشد حزب دمکرات کردستان عراق در دیدار با سرکرده گروهک کومله، از این گروهک بخاطر جنگ با جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد!

به گزارش آکام نیوز، عمر ایلخانی زاده سرکرده گروهک موسوم به کومله زحمتکشان کردستان دیدار مهمی با مسئول و رئیس حزب دمکرات کردستان عراق( پارتی ) در سلیمانیه و حلبچه برگزار کرد.

دیدار مسئول پارتی در سلیمانیه و حلبچه با عمر ایلخانی زاده سرکرده کومله

عمر ایلخانی زاده که برای محکم کردن جایگاه خود در اقلیم کردستان عراق قصد دارد با عبدالله مهتدی رقابت کند، در همین راستا با عارف تیمور رئیس پارتی در حوزه سلیمانیه و حلبچه دیدار کرد.

دو طرف در مورد ارتباطات بین گروهکهای کردی با اقلیم کردستان عراق و حزب دمکرات کردستان عراق صحبت کردند و سرکرده کومله از حمایت های آشکار و پنهان مسعود بارزانی از گروهکهای کردی تقدیر و تشکر کرد!

عارف تیمور نیز برای این گروهکها در جنگ با جمهوری اسلامی ایران در مناطق کردنشین ایران آرزوی موفقیت کرد!

همانطوریکه هفته گذشته اعلام شد، احزاب کردی، قرار است هفته آینده دیداری نیز با برخی اعضای ارشد رهبری حزب دمکرات کردستان عراق داشته باشند و این دیدار نیز چند روز قبل از برگزاری این نشست، برگزار شده است.

دیدار مسئول پارتی در سلیمانیه و حلبچه با عمر ایلخانی زاده سرکرده کومله

حکومت اقلیم کردستان عراق بارها منکر روابط صمیمی با گروهکهای کردی شده و بر اینکه به گروهکها اجازه نمی دهد از خاک اقلیم کردستان عراق برای حمله به جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند تاکید می کند اما در واقع اقلیم کردستان و خصوصا حزب دمکرات کردستان عراق از حامیان جدی این گروهکها هستند و علاوه بر اینکه به آنها مستمری پرداخت می کنند از فعالیت های مسلحانه در داخل کشور و مناطق کردنشین ایران حمایت می کنند و بدون شک بدون حمایت و چراغ سبز اقلیم کردستان، گروهکها جرات ورود به کشور را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا