افشای توطئه یک قتل درون گروهی برای اولین بار؛ سناریوسازی گروهک کومله برای مرگ مراد حسن نژاد پیشمرگ کومله

آکام نیوز: هفته گذشته گروهک موسوم به کومله زحمتکشان کردستان اعلام کردند که یکی از پیشمرگان این گروهک بنام مراد حسن نژاد جانش را از دست داده است.

به گزارش آکام نیوز، گروهک کومله هیچ اشاره ای به علت مرگ این پیشمرگ نکردند و تنها مرگ او را اعلام و به خانواده اش تسلیت گفتند.

اما با پیگیری های همکاران ما در شمال عراق، جزئیات بیشتری از این ماجرا منتشر می شود.

مراد حسن نژاد که گروهک کومله اشاره ای به علت مرگ او نکرده در بین پیشمرگان داخل اردوگاه گفته شده که او در پست نگهبانی با اسلحه به خود شلیک کرده و در واقع خودکشی کرده است!

خبرهای خودکشی پیشمرگان هر چند ماه یکبار اعلام می شود و این نوع خودکشی ها و تکرار آنها در اردوگاهها مشکوک به نظر می رسد، چرا که بطور معمول حکومت اقلیم کردستان عراق ارزشی برای جان کشته شدگان قائل نیست و برای اینکه مشخص شود آیا فرد واقعا خودکشی کرده و یا به قتل رسیده است، تحقیقی انجام نمی دهند.

مراد حسن نژاد اهل پیرانشهر بود و سالها عضو کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران ( شاخه عبدالله مهتدی) بود.

او پس از انشعاب امجد حسین پناهی به همراه او به کومله رقیب، یعنی کومله زحمتکشان کردستان ( شاخه عمر ایلخانی زاده) ملحق شد.

با اینکه کومله به پیشمرگان و خانواده مقتول اعلام کرده که او به خاطر شکست عشقی با اسلحه خودکشی کرده است اما در واقع این ماجرا کاملا مشکوک است.

بسیاری از پیشمرگان اردوگاه در محافل درون گروهی می گویند که مرگ مراد به دلیل انشعابات اخیر از کومله مهتدی بوده و یک سناریوی پیچیده است که توسط عبدالله مهتدی هدایت شده است و در واقع نیروهای نفوذی عبدالله مهتدی در اردوگاه کومله عمر ایلخانی زاده به قصد انتقام مراد حسن نژاد را به قتل رسانده و طوری صحنه را بازسازی کرده اند که این مرگ خودکشی قلمداد شود.

همچنین تعداد دیگری از پیشمرگانی که از کومله مهتدی فرار کرده اند از ترس جانشان شبها را با اسلحه به صبح می رسانند و در حالت آماده باش به سر می برند.

گفته می شود نیروهای نفوذی عبدالله مهتدی قصد قتل های دیگری را نیز دارند تا انتقام انشعاب اخیر را گرفته و از همه مخالفان زهرچشم بگیرند.

متاسفانه حکومت اقلیم کردستان همچون سالهای گذشته تنها نظاره گر بوده و در مقابل هر قتلی که در اردوگاه ها اتفاق می افتد سکوت کرده و هیچ تحقیقی انجام نمی دهند و همین ضعف، فضا را برای انجام توطئه های دیگر باز گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا