تصمیم جمعی اعضای حزب منحله دمکرات کردستان برای خودکشی در راه آهن سوئد، آبروی دمکرات را برد

آکام نیوز: تعدادی از اعضای حزب منحله دمکرات کردستان ایران که قصد خودکشی در راه آهن سوئد را داشتند، توسط پلیس بازداشت شدند.

به گزارش آکام نیوز، چند عضو حزب منحله دمکرات کردستان ایران در اعتراض به حکم دیپورت آنها به کشور از سوی اداره مهاجرت سوئد، تصمیم به خودکشی جمعی گرفتند.

رضا ناصری، رزگار میرزایی، الله مراد ناصری و صورت محمدی چهار نفر از پیشمرگان و اعضای حزب منحله دمکرات کردستان ایران هستند که ۴ سال قبل اردوگاه دمکرات در کویه عراق را ترک کرده و پس از سالها پیشمرگی راهی کشور سوئد شدند.

این ۴ نفر که در داخل کشور هیچ مشکل امنیتی نداشتند همانند دیگر اعضای ضد انقلاب مدعی شدند که در ایران تحت تعقیب نیروهای امنیتی هستند و در صورت بازگشت به کشور اعدام خواهند شد!

این دروغ ها به حدی ادامه پیدا کرد که اداره مهاجرت و پناهندگی به این ادعاها مشکوک شد و تحقیقات بیشتری بر روی متقاضیان پناهندگی سیاسی انجام داد که در نتیجه این بررسی ها مشخص شد تعداد زیادی از عناصر ضد انقلاب به دروغ این ادعاها را مطرح کرده اند.

حال پس از گذشت ۴ سال مشخص شد این ۴ نفر نیز با همین ترفند و دروغ ها، اداره مهاجرت و پناهندگی سوئد را فریب داده بودند، بنابراین با حکم قاضی مهاجرت و پناهندگی، حکم اخراج اعضای متقلب حزب دمکرات از کشور سوئد صادر می شود، اما این افراد از دستور قاضی سرپیچی می کنند و حاضر به ترک منزل نیستند.

پلیس سوئد ناچار می شود با توسل به زور، این افراد را از خانه ای که اداره مهاجرت در اختیار آنها قرار داده بود، بیرون کند.

در مقابل این ۴ نفر که همگی از اعضای یک خانواده هستند، تصمیم به خودکشی جمعی می گیرند و با ایستادن در مقابل خط راه آهن و در دست داشتن پلاکارد، اعلام می کنند در صورت دیپورت ما به ایران، خودکشی می کنیم، در نتیجه پلیس مداخله می کند و به این افراد دستبند زده و آنها را بازداشت می کند.

از زمان بازداشت اعضای حزب دمکرات، این گروهک هیچ تلاشی برای نجات اعضای خود از زندان انجام نداده و همچنان سکوت کرده است!

این سرنوشت تمام فریب خوردگان است و حزب منحله دمکرات تا زمانیکه به آنها نیاز داشته باشد، از آنها بهره برداری می کند و بعد از پایان کار، دیگر نگران سرنوشت آنها نیست.

ناگفته نماند وزارت اطلاعات بارها اعلام کرده در صورت بازگشت فریب خوردگان به کشور، برخوردی با آنها انجام نمی شود و فریب خوردگان آزاد هستند هر زمان تصمیم به برگشت گرفتند، وارد کشور شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا