کمپین گسترده پیشمرگان قدیمی کومله در حمایت از سمکو بنفشی پیشمرگ زندانی+ صدیق کریمی خواستار پاسخگویی اتحادیه میهنی کردستان شد

آکام نیوز: نزدیک به ۱ ماه از دستگیری پر رازورمز پیشمرگ قدیمی گروهک کومله، سمکو بنفشی می گذرد و با این وجود تا این لحظه خبری از سرنوشت او در دست نیست.

به گزارش آکام نیوز، گروهک کومله شاخه عبدالله مهتدی، خود را از همه جا بی خبرتر نشان می دهد و با صدور بیانیه ای در همین ارتباط، ضمن تقدیر و تشکر از نیروهای اطلاعاتی اتحادیه میهنی کردستان بخاطر دستگیری پیشمرگ کومله، سمکو بنفشی، اعلام کرد نامبرده به اتهام جاسوسی بازداشت شده است!

کومله بدون آنکه نامی از نهاد و یا جریانی که سمکو برای آنها به اصطلاح جاسوسی کرده بود، به یک اطلاعیه عجولانه اکتفا کرد و تا این لحظه در این باره نه حرفی نزده و نه اجازه می دهد رفقای سمکو در این باره اظهار نظر کنند.

تقریبا تمام تلویزیون های پربیننده اقلیم کردستان عراق از جمله رووداو و کردستان ۲۴ و سایتهای وشه و باس نیوز و کردستان ۲۴ و روداو به این موضوع ورود کرده اند و بی اطلاعی کومله و عدم پاسخگویی اطلاعات اتحادیه میهنی در این ارتباط را مورد انتقاد شدید قرار داده اند.

پدر سمکو هم به هر نهادی که مراجعه کرده به در بسته خورده است و کومله هم پاسخی به او نداده است.

در همین ارتباط تعداد زیادی از پیشمرگان قدیمی کومله با راه اندازی کمپین هایی در فضای مجازی و خصوصا فیسبوک، خواستار پاسخگویی کومله و اتحادیه میهنی کردستان شده اند.

آلاوشیار، چلبی، صدیق کریمی و… از جمله افراد شناخته شده ای هستند که اطلاعیه کومله و اتهام جاسوسی به سمکو نتوانست آنها را قانع کند.

صدیق کریمی نیز با راه اندازی کمپینی خواستار ملحق شدن مردم به کمپین حمایتی از سمکو بنفشی شده است.

کریمی با ملحق شدن به پیچ عدالت برای سمکو بنفشی صحبتهای پدر سمکو را در مصاحبه با رووداو بازنشر داد و خواستار پاسخگویی حکومت اقلیم و کومله به این پرونده جنجالی شد.

 

‫۲ دیدگاه ها

  1. این نوع کمپینها مفید است اما حرکت مهمتر را خانواده های افراد کومله باید انجام دهند اگر در یک حرکت هماهنگ خانواده ها به سلیمانیه بروند و خواستار ملاقات با فرزندانشان بشوند وتشویقشان بکنند که از این سازمانهای جانی و تبهکار خارج شوند هر چند همگی افراد رده پایین کومله بیشتر گروگان هستند تا پیشمرگ اما بی تاثیر نخواهدبود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا