چرا تلویزیون کردستان ۲۴ اقلیم کردستان عراق حامی گروهکهای تروریست کردیست/ کردستان ۲۴ و رووداو اتاق فکر تروریستها هستند

آکام نیوز: نادر کیانی در یادداشتی که در بولتن نیوز منتشر شده نوشت: تلویزیون کردستان ۲۴ اقلیم کردستان عراق، حیدر قربانی تروریست معدومی حزب منحله دمکرات کردستان ایران را یک فرد سیاسی و بیگناه می داند، این رویه رسانه های اقلیم کردستان عراق، علاوه بر دخالت در امور داخلی کشورمان، بی احترامی و توهین به خانواده کشته شدگان است.

به گزارش آکام نیوز، نادر کیانی خبرنگار حوزه بین الملل در واکنش به حمایت تلویزیون اقلیم کردستان عراق از تروریست معدوم حزب منحله دمکرات کردستان ایران (حیدر قربانی) در یادداشتی نوشت؛ تلویزیون های اقلیم کردستان بخصوص کردستان ۲۴ و رووداو به تریبون و اتاق فکر گروهکهای تروریست و تفرقه افکن تبدیل شده اند.

پس از اجرای حکم اعدام حیدر قربانی عضو تشکیلات مخفی حزب منحله دمکرات کردستان ایران که در شهادت تعدادی از شهروندان کردزبان کشورمان نقش مستقیم داشت، تلویزیون های اقلیم کردستان خصوصا کردستان ۲۴ در محکومیت این اعدام، از زبان به اصطلاح کارشناسان حقوق بشر، مدعی شد که اعدام حیدر قربانی تخطی فاحش ایران از تعهداتش در چارچوب قوانین بین المللی حقوق بشر است!

این رسانه از حیدر قربانی بعنوان یک زندانی کرد نام برد! بدون آنکه به دلیل صدور و اجرای حکم اعدام این فرد کوچکترین اشاره ای داشته باشد و صرفا با هدف منحرف کردن افکار عمومی و القای اینکه این فرد بخاطر کردبودن اعدام شده، در خط و جهت فکری دشمنان نظام حرکت می کند.

مضحک ترین ادعای این تلویزیون این بوده که حکم اعدام حیدر قربانی مخفیانه و در زمانی اجرا شده که روند رسیدگی قضایی به درخواست تجدیدنظر او در جریان بوده است! و برای تکمیل این دروغ پردازی این ادعای مضحک را به نظر کارشناسان به اصلاح حقوق بشر سازمان ملل متحد، منتسب کرد.

این در حالی است که حیدر قربانی یکی از اعضای گروهک تروریستی دمکرات بود که جدای از وظیفه انتقال تیم‌های تروریستی به داخل کشور، در قتل ۳ نفر از شهروندان کرد اهل سنت کامیاران مشارکت داشته است.

پس از اجرای حکم اعدام «حیدر قربانی» از اعضای گروهک تروریستی دمکرات، رسانه‌های اقلیم کردستان همچون رسانه های ضد انقلاب، فضا را وفق مراد دیدند و با راه‌اندازی یک موج رسانه‌ای، مسیر انحراف واقعیت و تطهیر این تروریست معدوم را در پیش گرفتند.

رسانه‌های ضدانقلاب، کردستان عراق و اپوزیسیون تلاش می‌کنند تا واقعیت‌های پرونده حیدر قربانی را وارونه جلوه دهند و افکار عمومی را نسبت به اعمال جنایتکارانه این فرد برعکس کنند.

حیدر قربانی فرزند علی متولد ۱۳۵۷ و از شهروندان کامیارانی بود که در جریان قتل سه شهروند کُرد همشهری‌اش به نام‌های صدیق امینی، شاهو کریمیان و جبار ابراهیمی دست داشت.

پدر حیدر قربانی نیز سال ۵۸ در یک عملیات با نیروهای انقلاب اسلامی کشته شده بود.

حیدر قربانی که در ایران و در بین مردم کردستان، به راننده مرگ معروف بود، در انتقال تیم‌های تروریستی و قتل شهروندان کرد نقش ویژه‌ای داشته و در اعترافاتش به نحوه چگونگی ارتباط‌گیری و هماهنگی با تروریست‌ها و نیز نحوه تامین خودرو و انتقال آنها به درون کشور و قتل افراد اشاره کرده است.

حیدر قربانی در جلسه‌ای با حضور برخی از اعضای گروهک تروریستی دمکرات در یکی از پایگاه‌های آن‌ها در کشور عراق (کویه) حضور داشته بود و دستور ترور و اعزام تیم ترور نیز در آن جلسه صادر شده بود.

حیدر قربانی مسئولیت هماهنگی و انتقال تیم ترور و تهیه لیست‌های ترور را به‌عهده داشته است و فرد اصلی اطلاعاتی و نقش اصلی در هدایت ترور‌ها را عهده‌دار بوده است.

دو تیم تروریستی گروهک دمکرات با همکاری حیدر قربانی اقدام به عملیات تروریستی در ایران می‌کنند که قربانی جدای از انتقال این دو تیم عضو گروهک به داخل کشور، آنها را هم بعد از انجام عملیات تروریستی از کشور خارج کرده بود.

بنابر مستندات پرونده، حیدر قربانی نقش قابل‌توجهی در تهیه لیست ترور و اقدامات تیم‌های عملیات گروهک دمکرات و انتقال تیم‌های ترور با خودرو‌های سرقتی هم داشته است.

رسانه‌های معاند، با تلاش‌های گسترده، سیاسی‌خواندن و تطهیر حیدر قربانی می‌خواستند از اجرای حکم قصاص این فرد جلوگیری کنند که در نهایت حکم قصاص قربانی روز یکشنبه هفته جاری در زندان مرکزی سنندج اجرا شد.

این رسانه‌های وابسته به پارتی و استکبار ضدایرانی پس از اعدام حیدر قربانی هم با ایجاد یک موج رسانه‌ای تلاش می‌کنند تا واقعیت‌های پرونده قتل‌ها و همکاری قربانی با تروریست‌ها را وارونه جلوه دهند این در حالیست که این شخص به تمامی اعمال جنایتکارانه خود در همکاری با تیم‌های ترور و نیز انتقال آنها به درون کشور اعتراف کرده بود و با این وجود از حق داشتن وکیل برخوردار بود و وکیل وی آزادانه با بی بی سی و ایران اینترنشنال هم مصاحبه می کرد، حتی بر خلاف ادعای مضحک رسانه های دشمن و خصوصا کردستان ۲۴ اقلیم کردستان،حکم اعدام حیدر قربانی در دیوان عالی کشور هم تایید شده بود و دادگاه تجدیدنظری وجود نداشت تا پرونده را مجدد رسیدگی کند و بیان این دروغ پردازی ها با هدف منحرف کردن افکار عمومی از سوی دشمن صورت می گیرد.

از همه مضحک تر ادعای عجیب “جاوید رحمان” گزارشگر ویژه‌ وضعیت حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران است که در بیانیه‌ای ضمن سیاسی خواندن حیدر قربانی مدعی شده این فرد هرگز مسلح هم نبوده است!

حیدر قربانی به همراه محمود صادقی برادر زنش در مهرماه سال ۹۵ به اتهام «همکاری و معاونت در قتل چند شهروند کردزبان» بازداشت شدند و از سال ۱۳۹۵ تا روز اجرای حکم اعدام، پرونده وی در جریان بوده و از تمام حق و حقوق قانونی نیز برخوردار بوده است.

امید است حداقل رسانه های اقلیم کردستان عراق، صداقت را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند و سناریوهای ضد انقلاب را پیاده نکنند، چرا که این قبیل عوام فریبی ها و نشر اکاذیب قطعا باعث تفرقه افکنی در بین مردم کردستان عراق و ملت ایران خواهد بود و ایرانیان این رفتارها را فراموش نخواهند کرد، رسانه های اقلیم بهتر است بجای دخالت در امور قضایی جمهوری اسلامی ایران و دروغ پراکنی و تریبون دادن به دشمنان قسم خورده ملت ایران، تریبون خود را در اختیار دانشجویان به ستوه آمده کردستان عراق قرار دهند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا