پیمان حیدری فعال سیاسی، کاک شوان کومله را با مش قاسم سریال دایی جان ناپلئون تشبیه کرد+ فیلم

آکام نیوز: در روزهای اخیر، پیمان حیدری از فعالان سیاسی خارج نشین به نقد و تحلیل فیلم غریب پرداخت و نظریات خود در خصوص شخصیت محمد مایی مشهور به کاک شوان را نیز بیان کرد.

به گزارش آکام نیوز، پیمان حیدری ضمن تایید قتل و عام مردم کردستان توسط گروهک کومله که در فیلم غریب به نمایش گذاشته شده، اظهار داشت؛

من نیامده ام بگویم جمهوری اسلامی دروغ می گوید، کومله مردم کردستان را قتل و عام نکرده است.

این هم طبیعی است که جمهوری اسلامی تلاش می کند از کومله و کاک شوان، یک چهره احمق، منفور، انسان کش و مطرود نشان دهد.

اما من دیدم جماعتی تحت عنوان چپ شورایی احمق دور هم جمع شده اند و در مورد تحلیل هایی  که من ارائه می دهم، حرفی نمی زنند، من ۲ بار در کلاب هاوس در این ارتباط صحبت کرده ام.

اما محمد مایی (کاک شوان) کیست؟

(خواندن با کنایه سروده کومله در وصف کاک شوان توسط پیمان حیدری)

شو نه بو ته قه ی تفنگ….

در ادامه پیمان حیدری شخصیتی که کومله از کاک شوان برای خود ساخته را با سریال دایی جان ناپلئون چنین توصیف کرد؛

شما سریال دایی جان ناپلئون را دیده اید، داستان مش قاسم نوکری که در غیاث آباد قم تمام افتخار زندگی اش جنگیدن با ۴ سگ بود که به دلاوردان جنگ ممسنی ملحق شد و جنگ با ۴ لر تبدیل به جنگ با استعمار شد! و دایی جان ناپلنون خود را در قیاس نبرد واترلو ناپلئون با هلند، روسیه و انگلیس می دید.

ناگهان با جعل خاطره مش قاسم خود را وارد صفوف قهرمانان کرد و وقتی دایی جان ناپلنون از جنگ قهرمانه ممسنی دفاع می کرد به مش قاسم لقب افتخاری هم داد!

کنایه طنزآمیزپیمان حیدری به سروده هایی است که گروهک کومله در وصف محمد مایی تهیه کرده و از یک دزد، قاتل و جنایتکار که در قتل و عام مردم کردستان خصوصا شهر سنندج نقش مهمی ایفا می کرد، یک قهرمان خیالی ساخته اند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا