فوری/آمنه کاکه باوه عضو گروهک کومله و نماینده پارلمان سوئد به دلیل اظهارات اسلام هراسانه و اختلاس اخراج شد

آکام نیوز: یک عضو کومله که نخواست نامش فاش شود، به آکام نیوز گزارش داد، یکی از اعضای گروهک کومله که سالها عضو حزب چپ سوئد بود به دلیل حملات شدید به اسلام و دین و مذهب و همچنین اختلاس مالی از پارلمان این کشور اخراج شده است.

به گزارش آکام نیوز، آمنه کاکه باوه اهل روستای ترجان بوکان است که از نوجوانی به عضویت گروهک تجزیه طلب کومله درآمده بود و پس از سالها فعالیت برای این گروهک، به سوئد پناهنده شد.

او مدتی بعد، به سبب ارتباطاتی که با اعضای پارلمان سوئد داشت و همچنین عضویت در حزب چپ این کشور، موفق شد به پارلمان سوئد راه پیدا کند.

این عضو سابق کومله به اظهارات اسلام هراسانه مشهور بود و بارها در سخنرانی های خود به مسلمانان ساکن سوئد حمله کرده و آنها را تروریست خطاب کرد.

مقامات حزب چپ سوئد اعلام کردند که «آمنه کاکاباوه»، را به دلیل اظهارات "نژادپرستانه و اسلام‌ستیزانه" و اختلاس از اموال مردم سوئد، از این حزب اخراج کرده‌اند.

آرون اتزلر، دبیرکل حزب چپ سوئد در نشست خبری درباره اخراج کاکاباوه گفت: به دلیل اینکه اظهارات اسلام‌‌ستیزانه کاکاباوه آسیب زیادی به سیاست‌های حزب وارد کرده، تصمیم به اخراج وی گرفتیم.

اتزلر با بیان اینکه این نماینده زن ایرانی‌تبار پارلمان اظهارات نادرست زیادی درباره اسلام داشته است، اضافه کرد: او ادعا کرده که در محلات حاشیه‌ای شهرهای سوئد خلافت اسلامی تاسیس شده است. همچنین خبر دروغین گروه‌های نژادپرست درباره اسلام را از شبکه‌های اجتماعی بازنشر کرده است. از سوی دیگر خواهان ممنوعیت نمادهای مذهبی در مدارس است و این در تناقض با سیاست حزب ما است.

کاکاباوه پیش از این نیز در سال ۲۰۱۶ یک ویدئوی جعلی و نژادپرستانه  درباره اسلام و سومالیایی تبارها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک  گذاشته بود که با واکنش شدید مسلمانان جهان روبرو شد.

در این ویدئو با جعل آرم تلویزیون دولتی سوئد و اضافه کردن زیرنویس به تصاویر، مسلمانان سومالیایی به عنوان افرادی "متجاوز و دزد" معرفی شده بودند.

وی چندین بار نیز با ارائه لایحه به پارلمان سوئد، خواستار خروج نام گروه تروریستی پ. ک. ک و چندین گروه مسلح فعال در مناطق غربی ایران از فهرست گروه‌های تروریستی سوئد شده است.

آمنه کاکاباوه پیش از این نیز به دلیل اظهارات نژادپرستانه و اسلام‌ستیزانه برای مدت یک ماه از حزب چپ و پارلمان سوئد اخراج شده بود.

اخراج این عضو کومله از سوی حزب چپ سوئد و پارلمان این کشور، اقدامی بسیار پسندیده و قابل تحسین است،

عناصر خلافکار و شرور کومله متاسفانه سوئد را پناهگاه خود قرار داده اند و از آزادی های این کشور سوء استفاده کرده و مرتبا در شهرهای مختلف سوئد، اقدام به برگزاری میتینگ های ضد اسلام می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا