اختلاف نظر جدی سران گروهک کومله بر سر اعزام تیم های مسلح به داخل کشور

آکام نیوز: بنا بر گزارشات دریافتی از اردوگاه زرگویزله، محل استقرار گروهک کومله انقلابی زحمتکشان کردستان ایران، شاخه عبدالله مهتدی، مطلع شدیم اختلاف نظرهای جدی بین سران کومله با یکدیگر بر سر اعزام تیم های مسلح به داخل کشور جدی تر از قبل شده است.

به گزارش آکام نیوز، اختلافات درون گروهی عبدالله مهتدی سرکرده کومله با برخی اعضای کمیته مرکزی بخاطر اعزام یا عدم اعزام تیم در فصل تابستان به داخل کشور، موجب بروز تنش های جدی و درگیری لفظی شده است.

عبدالله آذربار به شدت با اعزام تیم به داخل کشور مخالفت کرده و با سرکرده کومله اختلاف نظر جدی دارد.

از سویی دیگر ادریس عبدی از موافقان جدی اعزام تیم به داخل کشور است و معتقد است اعزام تیم ولو به قیمت کشته شدن نیروهای کومله باعث بر سر زبان افتادن دوباره نام کومله پس از مدتها رکود می شود.

از طرفی دیگر با پیوستن بهرام رضایی و امجد حسین پناهی به کومله زحمتکشان کردستان، شاخه عمر ایلخانی زاده، عبدالله مهتدی موقعیت و نام گروه خود را در خطر می بیند برای همین تلاش می کند تا اعضای کمیته مرکزی را ترغیب به اعزام پیشمرگان به داخل کشور کند.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!