کومله در آستانه انشعابی دیگر

آکام نیوز: صلاح مازوجی نفر دوم کومله کمونیستی و از اعضای قدیمی کمیته مرکزی که محبوبیت فوق العاده ای در بین پیشمرگان گروهک کومله، سازمان کردستان حزب کمونیست ایران دارد، موفق شده در بین پیشمرگان جایگاه ویژه ای پیدا کند و طرفداران او در اردوگاه لحظه به لحظه در حال افزایش هستند.

به گزارش آکام نیوز، صلاح مازوجی مصمم است در آستانه کنگره کومله، انشعاب خود را انجام دهد و این انشعاب قوت گرفته است.

طرفداران صلاح مازوجی در بین اعضای کمیته مرکزی کومله نیز کم نیستند از جمله رئوف پرستار فرمانده نظامی قدیمی کومله و عضو کمیته مرکزی که از یاران باوفای صلاح مازوجی به شمار می رود.

سیاست های دیکتاتورمآبانه سید ابراهیم علیزاده باعث حذف بهترین نیروهای کومله شده و اعضای باند ابراهیم علیزاده تا کنون بسیاری از روشنفکران و تحصیلکرده ها را صرفا به خاطر نزدیکی با صلاح مازوجی از بدنه حذف کرده اند و این روند باعث محبوبیت بیشتر صلاح مازوجی شده است.

خبرهای رسیده از اردوگاه زرگویز حاکی از آن است که نیروهای نزدیک به صلاح مازوجی شبانه در منازل یکدیگر تشکیل جلسه می دهند و در خصوص چگونگی فرآیند انشعاب آینده با هم بحث و تبادل نظر می کنند.

باید منتظر ماند و دید در کنگره چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

برای دریافت مهمترین اخبار عضو کانال تلگرامی آکام نیوز شوید.

افزودن دیدگاه جدید

 

آکام نیوز؛ با نگاهی نو به کردستان، چشم انداز جدیدی بر رویکردهای جامعه کردی ایران و گزاره های مؤثر در آن دارد. سعی ما بر این است در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران، نه تمامی اخبار، بلکه رویدادهای مهم را بازتاب داده و به تحلیل آن بپردازیم.

با عضویت در خبرنامه از آخرین خبرها و رویدادها باخبر شوید!